نمایندگی آل این وان

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

علیرغم این واقعیت که اپل برخی از قابل اعتمادترین رایانه ها را در اطراف خود می سازد، ممکن است گاهی اوقات از یک all in one مک یخ زده رنج ببرید. وقتی این اتفاق می‌افتد، برنامه‌ها پاسخ نمی‌دهند، مکان‌نما به یک توپ ساحلی در حال چرخش تبدیل می‌شود و رایانه شما شروع به گرم شدن بیش از حد می‌کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه all in one مک هنگ کرده خود را با خاموش کردن اجباری تعمیر کنید. برخلاف خاموش کردن یا راه‌اندازی مجدد استاندارد، خاموش کردن اجباری all in one مک شما را بدون اینکه اجازه دهد فایل‌ها را ذخیره کند یا ابتدا برنامه‌ها را ببندد، خاموش می‌شود. در این مقاله روش راه اندازی مجدد all in one توضیح داده می شود.

راه اندازی مجدد all in one

روش راه اندازی مجدد all in one و خاموش کردن

راه اندازی مجدد all in one شما فقط باید از خاموش کردن اجباری در all in one مک خود به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید. این می تواند باعث شود که پیشرفت ذخیره نشده در اسناد باز را از دست بدهید و حتی ممکن است منجر به خراب شدن فایل های سیستم عامل شما شود.

به خصوص ایده بدی است که all in one مک خود را در حین به‌روزرسانی نرم‌افزار خاموش کنید، که ممکن است تنها نیمی از سیستم عامل را در all in one مک شما نصب کند.

در صورت امکان، با باز کردن منوی Apple () و کلیک کردن بر روی Shut Down از نوار منو، سعی کنید all in one مک خود را به طور معمول خاموش کنید. این بسیار ایمن‌تر است، اما ممکن است متوجه شوید که all in one مک شما زمان زیادی طول می‌کشد تا خاموش شود اگر ابتدا به‌روزرسانی‌ها را تمام کند یا برنامه‌ها را ببندد.

این مطلب را از دست ندهید   بررسی علت هنگی مداوم all in one

اگر all in one مک شما به طور معمول خاموش نمی شود، قبل از اینکه all in one مک خود را مجبور به خاموش شدن کنید، از مراحل زیر برای کاهش خطر از دست دادن اطلاعات استفاده کنید.

ذخیره فایل های باز

برای راه اندازی مجدد all in one مک شما به احتمال زیاد هنگامی که روی یک پروژه بزرگ کار می کنید مسدود می شود. اگر اینطور است، نمی‌خواهید با مجبور کردن all in one مک خود به خاموش شدن خیلی زود، هیچ پیشرفت ذخیره‌نشده‌ای را از دست بدهید.

سعی کنید هر یک از فایل های باز خود را با فشار دادن Cmd + S یا انتخاب File > Save از نوار منو ذخیره کنید. در صورت امکان، ممکن است بخواهید قبل از راه اندازی مجدد، یک نسخه پشتیبان جدید از Time Machine تهیه کنید.

اگر all in one مک شما یخ زده است و نمی توانید چیزی را ذخیره کنید، از کار در حال انجام خود در تلفن خود عکس بگیرید تا بتوانید بعداً آن را دوباره ایجاد کنید. بدیهی است که این ایده آل نیست، اما بهتر از این است که کار خود را برای همیشه از دست بدهید.

خارج کردن دستگاه های ذخیره سازی خارجی

برای روش راه اندازی مجدد all in one و وادار کردن all in one مک شما به خاموش کردن فرصتی برای خارج کردن ایمن درایوهای خارجی به آن نمی دهد. چه از این درایوها برای پشتیبان‌گیری از Time Machine یا ذخیره‌سازی خارجی استفاده کنید، بیرون انداختن آن‌ها به‌طور ناامن ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری به داده‌های آن‌ها وارد کند.

این مطلب را از دست ندهید   علت وزوز کردن all in one

برای خارج کردن ایمن دستگاه های ذخیره سازی خارجی خود، به دسکتاپ خود بروید و درایو خارجی را به نماد سطل زباله در Dock بکشید. یا Finder را باز کنید و روی دکمه Eject کنار درایو خود در نوار کناری کلیک کنید.

راه اندازی مجدد all in one و خروج از هر برنامه

اگر all in one مک شما به طور معمول خاموش نمی شود، احتمالاً به این دلیل است که یکی از برنامه های شما فریز شده است و از خروج امتناع می کند. می‌توانید با بستن دستی هر برنامه به خودتان کمک کنید. این احتمال وجود دارد که با انجام این کار، all in one مک شما از حالت انجماد خارج شود، بنابراین دیگر نیازی به خاموش کردن یا راه اندازی مجدد آن ندارید.

Cmd + Q را فشار دهید تا از برنامه فعلی خود خارج شوید یا روی نام برنامه در نوار منو کلیک کنید و Quit [App] را انتخاب کنید. با استفاده از Cmd + Tab بین برنامه‌های باز خود حرکت کنید تا ببینید کدام برنامه‌های دیگر هنوز در حال اجرا هستند.

اگر هر یک از برنامه‌های all in one مک از خروج عادی امتناع کردند، می‌توانید مجبور به ترک آن شوید. Option + Cmd + Escape را فشار دهید تا پنجره Force Quit باز شود. برنامه‌ای که پاسخگو نیست را در این پنجره انتخاب کنید، سپس روی خروج اجباری کلیک کنید تا بسته شود.

پس از بستن هر برنامه، سعی کنید all in one مک خود را به طور معمول با استفاده از منوی Apple خاموش کنید. اگر باز هم نمی‌توانید این کار را انجام دهید – یا اگر نمی‌توانید همه برنامه‌ها را ببندید، در ادامه نحوه خاموش کردن یا راه‌اندازی مجدد all in one مک خود را بیابید.

این مطلب را از دست ندهید   صفحه سیاه هنگام بوت در all in one ویندوز

بیشتر بدانید: بررسی علت خرابی کامپیوتر all in one

0/5 (0 نقد و بررسی)