نمایندگی آل این وان

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

به عنوان یک کاربر all in one مک، ممکن است کنجکاو باشید که آیا در مورد macOS هم باید سیستم هامل را دوباره نصب کنیم یا خیر. آیا باید به طور مرتب macOS را دوباره نصب کنید و چرا باید نصب دوباره سیستم macOS سیستم عامل را اجرا کنید؟ بیایید به این سوال و دلایل پشت آن بپردازیم.

نصب دوباره سیستم macOS

نیاز به نصب دوباره سیستم macOS

برای نصب دوباره سیستم macOS قبل از اینکه به انگیزه‌های انجام این کار بپردازیم، باید روشن باشیم که بله، دلایل خوبی برای نصب مجدد macOS وجود دارد. با این حال، این بدان معنا نیست که نصب مجدد آن به طور منظم ضروری است.

macOS یک سیستم عامل پایدار است که به خوبی از خود مراقبت می کند. اکثر کاربران می‌توانند سال‌ها از نسخه‌ای از سیستم عامل macOS استفاده کنند و هرگز با مشکلی مواجه نشوند. این امر به ویژه از زمانی که اپل سیستم یکپارچگی محافظت را در OS X El Capitan معرفی کرد که دسترسی کاربر به فایل‌های سیستم محافظت شده را محدود می‌کند صادق است.

قبل از اینکه به انگیزه‌های انجام این کار بپردازیم، باید روشن باشیم که بله، دلایل خوبی برای نصب مجدد macOS وجود دارد. با این حال، این بدان معنا نیست که نصب مجدد آن به طور منظم ضروری است.

macOS یک سیستم عامل پایدار است که به خوبی از خود مراقبت می کند. اکثر کاربران می‌توانند سال‌ها از نسخه‌ای از سیستم عامل macOS استفاده کنند و هرگز با مشکلی مواجه نشوند. این امر به ویژه از زمانی که اپل سیستم یکپارچگی محافظت را در OS X El Capitan معرفی کرد، صادق است، که وقتی در all in one مک خود مشکلی دارید، نصب مجدد سیستم عامل باید در انتهای لیست مراحل عیب یابی شما قرار گیرد. بیایید به برخی موقعیت‌ها نگاه کنیم که نصب مجدد macOS ایده خوبی است، به علاوه روش‌های جایگزین برای مقابله با این مشکلات ابتدا.

این مطلب را از دست ندهید   بروزرسانی برنامه در all in one

عدم دسترسی کاربر به فایل های سیستم محافظت شده

برای نصب دوباره سیستم macOS دلیل اصلی که اکثر مردم macOS را دوباره نصب می کنند این است که سیستم آنها کاملاً خراب است. ممکن است پیام‌های خطا دائماً ظاهر شوند، نرم‌افزار به درستی اجرا نشود و سایر مشکلات قابلیت استفاده مانع از کار عادی شما شود. در موارد شدید، all in one مک شما ممکن است حتی بوت نشود.

اگرچه نادر است، اما این احتمال بیشتر برای کاربران قدرتمندی است که به طور منظم با نرم افزارهای جدید بازی می کنند و تنظیمات سیستم را اصلاح می کنند. با این حال، ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.

اگر all in one مک شما مشکل عمده ای مانند این دارد، توصیه می کنیم ابتدا برخی از ابزارهای عیب یابی دیگر را امتحان کنید. برای کمک به لیست ما از بهترین ابزارهای رایگان برای رفع مشکلات رایج macOS نگاهی بیندازید.

برای مثال، می‌توانید از ابزار داخلی Disk Utility برای بررسی خطاهای دیسک ذخیره‌سازی خود استفاده کنید. اپل همچنین تست های تشخیصی را برای کمک به بررسی خرابی های سخت افزاری ارائه می دهد. و ابزارهای شخصی سازی شخص ثالث مانند OnyX ابزارهای تعمیر و نگهداری آسان را برای زمانی که مشکلی پیش می آید ارائه می دهند. اگر اینها مشکل شما را برطرف نکرد، نصب مجدد macOS ایده خوبی است.

نصب دوباره سیستم macOS و کند بودن all in one

برای نصب دوباره سیستم macOS حتی اگر all in one مک شما مشکل حیاتی نداشته باشد، ممکن است همچنان با سرعت حلزون کار کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، ابتدا توصیه می‌کنیم اشتباهات رایجی که سرعت all in one مک شما را کاهش می‌دهند مرور کنید. برای رفع این مشکل، ممکن است لازم باشد برخی از برنامه‌های راه‌اندازی را حذف کنید، به‌روزرسانی‌ها را روی سیستم خود اجرا کنید یا درایو ذخیره‌سازی خود را پاک کنید.

این مطلب را از دست ندهید   عدم اتصال Wi-Fi به مک all in one

اما اگر هیچ یک از این اصلاحات تاثیری نداشته باشد، نصب مجدد macOS احتمالا می تواند به افزایش سرعت سیستم شما کمک کند. این مورد مخصوصاً زمانی است که all in one مک شما به یک دهه از عمر خود نزدیک می شود. اگر سیستم واقعا قدیمی دارید، ممکن است لازم باشد نکات ما را دنبال کنید تا all in one مک‌های قدیمی را فراتر از نصب مجدد سیستم عامل جدید احساس کنید.

فروختن all in one

برای نصب دوباره سیستم macOS از آنجایی که all in one مک‌ها ارزش خود را برای مدت طولانی حفظ می‌کنند، اغلب می‌توانید سال‌ها پس از خرید دستگاه خود را دوباره بفروشید و مقداری از هزینه را پس بگیرید. چه قصد دارید all in one مک خود را به صورت آنلاین بفروشید یا فقط آن را به یک دوست بدهید، نمی خواهید مالک جدید به همه فایل های شما دسترسی داشته باشد.

ساده ترین راه برای پاک کردن پیکربندی خود و آماده کردن all in one مک برای شخص بعدی، نصب مجدد سیستم عامل است. هنگامی که این کار را انجام می دهید، می توانید درایو ذخیره سازی خود را پاک کنید تا آنها نتوانند به هیچ یک از داده های قدیمی شما دسترسی داشته باشند.

کاهش برنامه های macOS

برای نصب دوباره سیستم macOS اغلب اوقات، ارتقاء به آخرین نسخه macOS یک تجربه بدون درد است. انجام این کار امکان دسترسی به ویژگی های جدید، به علاوه عملکرد بهتر در بسیاری از اوقات را فراهم می کند.

اما شاید از به روز رسانی سیستم عامل all in one مک خود پشیمان شده باشید. شاید آخرین نسخه تغییری ایجاد کرده باشد که بر گردش کار شما تأثیر بگذارد، یا شاید به خوبی در دستگاه قدیمی شما اجرا نشود. در این موارد، کاهش رتبه macOS یک گزینه مناسب است.

این مطلب را از دست ندهید   5 راه حل مشکلات رایج all in one

متأسفانه اپل راه حل رسمی برای کاهش رتبه macOS ارائه نمی دهد. برای استفاده از روش‌های راه‌حل برای این کار، باید راهنمای ما برای کاهش رتبه macOS را دنبال کنید. هیچ گزینه تنزل رتبه در محل وجود ندارد، که این را به نمونه دیگری تبدیل می کند که باید یک نصب جدید را اجرا کنید.

بیشتر بدانید: آموزش تعویض اسپیکر لپ تاپ ASUS Portable AiO PT2001

0/5 (0 نقد و بررسی)